Halco CSP/28U40 PROLED CSP SERIES SLIM PARKING GARAGE CANOPY
3,267 Lumens – 4000K – 120-277V – DLC Premium – Bronze – LED Outdoor Fixture
SKU#:CSP/28U40
In stock
Compare
SKU: CSP/28U40 Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
Manufacturer Part N0: 0284
Model: CSP/28U40
UPC:807154102846
Wattage: 28W
Equivalent:150W Metal Halide
Input Voltage: 120-277V
Input Current: 0.32A
Lumens: 3267
Efficacy: 116 lm/W
Color Temperature: 4000K
Average Life: 100,000 Hours
CRI: 70
Operating Temperature: -40°F to 122°F
Power Factor: >0.90
THD: <15%
Surge Protection: 4kV
Fixture Type: Slim
Dimmable: 0-10V
IP Rating: IP65
Location Rating: Wet
DLC: Premium
CA Title 24: Yes
RohS Compliant: Yes
FCC: Yes
Housing Material: Aluminum
Housing Finish: Bronze
Length: 3.35 in.
Width: 9.52 in.
Height: 9.52 in.