Halco HID120/840/EX39/LED 84115 HIGH BAY RETROFIT LAMP
Halco HID HIGH BAY RETROFIT LAMP 120W 4000K EX39
SKU#:HID120/840/EX39/LED
In stock
Compare
SKU: HID120/840/EX39/LED Categories: , , Tags: , , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
UPC Code: 807154841158
Product Number :84115
Applications: HIGH BAY
Average Life (Hrs): 50,000
Base: EX39
Beam Angle: Directional
Beam Spread: Directional
Brand: ProLED
CRI: 84
CSA: No
Color Temperature: 4000
DesignLights Consortium: Yes
Dimmable: No
ENERGY STAR: No
Equivalent Wattage: 400 W
Freight Class: 110
HTS code: 8539500090
Initial Lumens: 17,760
Inner Carton Quantity: 1
Input Current (Amps): 0.75 A
Input Frequency (Hz): 60 Hz