Halco MR16WFL20/830/LED 4 Watts PROLED MR16 3000K
Halco MR16WFL20/830/LED 4.5W LED MR16 3000K 10V-15V 82 CRI GU5.3 Base Dimmable Bulb (81082)
SKU #: MR16WFL20/830/LED
In stock
Compare
SKU: MR16WFL20/830/LED Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
 Applications: Outdoor Flood, Retail, Commercial, Residential, Recessed,
 Average Life (Hrs): 40.000
 UPC: 807154810826
 Base: GU5.3
 Beam Angle: Flood
 Beam Spread: 20
 CRI: 82
 Color Temperature: 3000k
 Dimmable: Yes
 ENERGY STAR: No
 Equivalent Wattage: 20W