Halco QDL4FR10/940/LED 10 Watts PROLED SQUARE DOWNLIGHTS 4000K
Halco QDL4FR10/940/LED 10W LED 120V 4000K 90 CRI White Dimmable Square LED Downlight (99954)
SKU #: QDL4FR10/940/LED
In stock
Compare
SKU: QDL4FR10/940/LED Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
Applications:Existing Recessed: Hallway, Kitchen, Bathroom; Commercial: Lobby, Office
Markets: Residential,Commercial
Brand: ProLED
UPC: 807154999545
Beam Spread: 92
Beam Angle: 92
CRI: 90
Average Life (Hrs): 50,000
Dimmable: Yes
ENERGY STAR: Yes
Equiv. Watts: 50W
Finish: White
Color Temperature: 4000K
Initial Lumens: 590
Input Frequency (Hz): 60 Hz