Halco RDL6-14-CS-ST 14 Watts PROLED SELECT RETROFIT DOWNLIGHT SERIES (New Generation) CTT
Halco RDL6-14-CS-ST ProLED Select Retrofit Downlight 6 Inch 14W 1200Lm CCT Selectable 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K Smooth Trim (87988)
SKU #: RDL6-14-CS-ST
In stock
Compare
SKU: RDL6-14-CS-ST Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Brand: ProLED
UPC: 807154879885
Average Life (Hrs): 50,000
CRI: 92
Dimmable: Yes
ENERGY STAR: Yes
Equiv. Watts: 120W
Finish: White
Color Temperature: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Initial Lumens: 1200
Input Frequency (Hz): 60 Hz