Halco S14BLU1C/LED 1W PROLED SING LAMPS BLUE
Halco S14BLU1C/LED 1.4W LED S14 120V Medium E26 Base Dimmable Blue Bulb (80518)
SKU#:S14BLU1C/LED
In stock
Compare
SKU: S14BLU1C/LED Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
 Brand:Halco
 UPC Code:#807154805181
 Case Pack: 1
 Product Number :80518
 Applications:  Signs, Outdoor application.
 Average Life (Hrs): 25,000
 Base: Medium
 Brand: ProLED
 Bulb: S14
 Dimmable: Yes
 Freight Class: 110
 Input Frequency (Hz): 60
 Lens: Blue
 Markets: Residential, Commercial, Outdoor
 Product Category: Led
 Maximum Overall Diameter: 1.77
 Maximum Overall Length: 3.35
 Voltage (V): 120
 Warranty (Yrs): 2.5
 Wattage (W): 1.4
Kelvin Chart
Brand
Halco
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Halco S14BLU1C/LED 1W PROLED SING LAMPS BLUE”