Halco SAL-200-T3-40-U PROLED SEKTOR AREA LIGHTS
Halco SAL-200-T3-40-U Sektor Area 200W Type 3 4000K 120-277V (24858)
SKU#:SAL-200-T3-40-U
In stock
Compare
SKU: SAL-200-T3-40-U Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand:Halco
UPC Code:#807154248582
Case Pack: 1
Applications: C&I / Commercial Flood & Area Lighting
Average Life (Hrs): 100,000
Beam Angle: Type 2,3,4 & 5
Brand: ProLED
CRI: 70
Color Temperature: 4000k & 5000k
DesignLights Consortium:Yes
Dimmable:Yes
ENERGY STAR:No
Equivalent Wattage:400w
Finish:Textured Bronze
freight Class: 110
Initial Lumens: 29,112
Input Current (Amps): 120VAC(1.67A) 277VAC(.72A)