HALCO SFL-300-50-U-TR 300W ProLED Select SekTor Flood Lights
In stock
CompareHALCO SFL-300-50-U-TR 300W ProLED Select SekTor Flood Lights
Product Specifications:
Brand:Halco
UPCCode:#807154249060
Case Pack: 1
pplications:C&I Commercial Flood & Area Lighting
Average Life (Hrs): 50,000
Beam Angle: 7×6 NEMA Flood
Brand: ProLED
CRI: 90
ColorTemperature:5000K
DesignLights Consortium: YES
Dimmable: 0-10V
ENERGY STAR: NO
Equivalent Wattage: 1000W
Freight Class: 110
Initial Lumens:43,184
Input Frequency (Hz):60 Hz