Halco WKL60-850-LED 82378 LED Temporary Work Light 60W 5000K
Halco LED Temporary Work Light 60W 5000K
SKU#:WKL60-850-LED
In stock
Compare
SKU: WKL60-850-LED Categories: , , Tags: , , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
UPC Code: 807154823789
Product Number : 82378
CRI: 80
Color Temperature: 5000K
DesignLights Consortium: No
Dimmable: No
Equivalent Wattage: 200 W
HTS code: 8539500010
Initial Lumens: 7200
Input Current (Amps): 0.556 A
Warranty (Yrs): 5
Wattage (W): 60
There are no reviews yet.
Be the first to review “Halco WKL60-850-LED 82378 LED Temporary Work Light 60W 5000K”