Profusion LED SRH-2-12V9W 12V 9W Incandescent Indoor Steel Double Remote Head
Long lasting, efficient, wedge base incandescent or bi-pin halogen lamps. High performance chrome-plated metallized reflector and glass lens for optimal light distribution. Adjustable 6V or 12V lamp heads increase center-to-center spacing
SKU # :  SRH-2-12V9W
In stock
Compare
Profusion LED
Description
Product Description:
Brand: Profusion LED
Part Number: SRH-2-12V9W
Heads: 2
Housing: White
Voltage: 12V
Wattage: 9W
Powered from low voltage power source with low voltage wiring (not provided).
Universal mounting adapter plate included. Mounts to single-gang switch box.
Suitable for wall or ceiling mount
Durable 20-gauge steel
UL Listed
5-year warranty
Brand
Profusion LED
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Profusion LED SRH-2-12V9W 12V 9W Incandescent Indoor Steel Double Remote Head”