Halco A19FR15/850/ECO/LED3 15 Watts PROLED A19 ECO 5000k
Halco A19FR15/850/ECO/LED3 ProLED A19 15W 5000K Non-Dimmable Omnidirectional E26 ProLED (83978)
SKU #: A19FR15/850/ECO/LED3
In stock
Compare
SKU: A19FR15/850/ECO/LED3 Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
Product Line: ProLED
Manufacturer Part Number: A19FR15/850/ECO/LED3
Manufacturer Code: A19FR15/850/ECO/LED3
Technology: LED
Case Pack: 1
Equivalent Watts: 100W
Warranty: 3 Year Warranty
UL Listing: Yes
Certifications: RoHS Compliant | Energy Star Rated
Wattage: 9
Voltage: 120
Base: Medium (E26)
Color Tone: Daylight
Lumens: 1500
CRI: 82
Beam Angle (Degrees): 240
Control: Non-Dimmable
Operating Position: Universal
Average Life (Hours): 15000
Open Fixture Rating: Enclosed Rated
Maximum Ambient Temperature: 113
Frequency: 60Hz