Halco HRHB-240-CS-U-BL 240 Watts PROLED SELECT HOVERBAY ROUND HIGH BAY CCT
Halco HRHB-240-CS-U-BL Hoverbay Round High Bay 240W CCT Selectable 4000K/5000K 120-277V Black Housing (30257)
SKU #: HRHB-240-CS-U-BL
In stock
Compare
SKU: HRHB-240-CS-U-BL Categories: , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
Applications: Industrial Lighting
Markets: Commercial & Industrial
Brand: ProLED
Average Life: 100,000
Beam Angle: 90
Beam Spred: 90
UPC: 807154302574
CRI: 80
Dimmable: Yes
Energy Star: No
Color Temperature: 4000K-5000K
Finish: Black
Initial Lumens: 33,000
Equivalent Wattage: 750W MH
Input Frequency (Hz): 60Hz