Halco HRHB-240-CS-U-WH 240 Watts PROLED SELECT HOVERBAY ROUND HIGH BAY CCT
Halco HRHB-240-CS-U-WH Hoverbay Round High Bay 240W CCT Selectable 4000K/5000K 120-277V White Housing (30256)
SKU #: HRHB-240-CS-U-WH
In stock
Compare
SKU: HRHB-240-CS-U-WH Categories: , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
Applications: Industrial Lighting
Markets: Commercial & Industrial
Brand: ProLED
Average Life: 100,000
Beam Angle: 90
Beam Spred: 90
UPC: 807154302567
CRI: 80
Dimmable: 0-10V
Energy Star: No
Color Temperature: 4000K-5000K
Finish: White
Initial Lumens: 33,000
Equivalent Wattage: 750W MH
Input Frequency (Hz): 60Hz