Halco JC10/1WW/LED 1W PROLED JC LAMPS OMNIDIRECTIONAL 3000K
Halco JC10/1WW/LED 1.5W LED JC10 3000K 10V-18V 82 CRI Bi-Pin G4 Base Dimmable Bulb (80693)
SKU#:JC10/1WW/LED
In stock
Compare
SKU: JC10/1WW/LED Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
 Brand:Halco
 Aplications:Accent, Display, Hospitality, Landscape, Retail.
 UPC Code:#807154806935
 Case Pack: 10
 Product Number:80693
 Average Life (Hrs): 20,000
 Base: G4
 Bulb: JC10
 ColorTone: Soft White
 Brand: ProLED
 CRI: 82
 Color Temperature:3000
 Dimmable: No
 Freight Class: 110
 Inital Lumens: 150
 Input Frequency (Hz): 60
 Markets: Residential,Commercial
 Product Category: Led
 Maximum Overall Diameter: 0.60
 Maximum Overall Length: 1.21
 Voltage:10-18
 Warranty (Yrs):2
 Wattage (W): 1.5
Kelvin Chart
Brand
Halco
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Halco JC10/1WW/LED 1W PROLED JC LAMPS OMNIDIRECTIONAL 3000K”