Halco Lighting Technologies MBUL-10-50-U-BZ 24952 Mini Bullet Flood 10 Watt 5000K Universal 120 277 VAC Bronze Finish
SKU #:MBUL-10-50-U-BZ
In stock
Compare
SKU: MBUL-10-50-U-BZ Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Halco MBUL-10-50-U-BZ 10W Mini Bullet Flood Series 5000K
Product Specifications:
Brand:Halco
UPCCode:# 807154249527
Case Pack: 1
Applications:C&I / Commercial Flood & Area Lightings
Average Life (Hrs): 50,000
Beam Angle: 7×6 NEMA Flood
Beam Spread: 7×6
Brand: ProLED
CRI: 80
CSA: No
Color Temperature: 5000k
Finish:Bronze
DesignLights Consortium: NO
Dimmable: NO
ENERGY STAR: No
Equivalent Wattage:750W
Freight Class: 110
Initial Lumens:1284
Input Current (Amps):0.093
Input Frequency (Hz):60Hz
Product Category: LED
Markets: Commercial, Industrial
Master Carton Quantity:1
Voltage (V): 120-277V
Warranty (Yrs): 5
Wattage (W):10
Kelvin Chart
Brand
Halco
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Halco Lighting Technologies MBUL-10-50-U-BZ 24952 Mini Bullet Flood 10 Watt 5000K Universal 120 277 VAC Bronze Finish”