Halco MR16NFL10/830/LED 2 Watts PROLED MR16 3000K
Halco MR16NFL10/830/LED 3W LED MR16 3000K 10V-15V 82 CRI GU5.3 Base Dimmable Bulb (81079)
SKU #: MR16NFL10/830/LED
In stock
Compare
SKU: MR16NFL10/830/LED Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
 Applications: Outdoor Flood, Retail, Commercial, Residential, Recessed,
 Average Life (Hrs): 40.000
 UPC: 807154810796
 Base: GU5.3
 Beam Angle: Narrow Flood
 Beam Spread: 20
 Brand: ProLED
 Bulb: MR16
 CRI: 82
 Color Temperature: 3000k
 Dimmable: Yes
 ENERGY STAR: No
 Equivalent Wattage: 10W