Halco MR16WFL10/827/LED 2 Watts PROLED MR16 2700K
Halco MR16WFL10/827/LED 3W LED MR16 2700K 10V-15V 82 CRI GU5.3 Base Dimmable Bulb (81057)
SKU #: MR16WFL10/827/LED
In stock
Compare
SKU: MR16WFL10/827/LED Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
 Applications: Outdoor Flood, Retail, Commercial, Residential, Recessed,
 Average Life (Hrs): 40.000
 UPC: 807154810574
 Base: GU5.3
 Beam Angle: Narrow Flood
 Beam Spread: 60
 Brand: ProLED
 Bulb: MR16
 CRI: 82
 Color Temperature: 2700k
 Dimmable: Yes
 ENERGY STAR: No
 Equivalent Wattage: 10W