HALCO PFL-20-30-U-BZ 20W Mini Bullet Flood Series 3000K
SKU #:PFL-20-30-U-BZ
In stock
Compare
SKU: PFL-20-30-U-BZ Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
HALCO GS08 GROUND STAKE MINI BULLET FLOOD SERIES
Product Specifications:
Brand:Halco
UPCCode:#807154249541
Case Pack: 1
pplications: C&I / Commercial Flood & Area Lighting
Average Life (Hrs): 30,000
Beam Angle: 7×6 NEMA Flood
Beam Spread: 7×6
Brand: ProLED
CRI: 80
CSA: NO
Color Temperature: 3000K
DesignLights Consortium: NO
Dimmable: NO
ENERGY STAR: NO
Equivalent Wattage: 100W
Finish: Bronze
Freight Class: 110
Initial Lumens: 2717
Input Current (Amps): 0.185
Input Frequency (Hz): 60 Hz
Markets: Commercial & Industrial
Master Carton Quantity: 1
Product Category: LED
Voltage (V): 120-277
Warranty (Yrs9): 5
Wattage (W): 20
Kelvin Chart
Brand
Halco
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HALCO PFL-20-30-U-BZ 20W Mini Bullet Flood Series 3000K”