Halco RDL6-10.5-CS-BT 10 WattsPROLED SELECT RETROFIT DOWNLIGHT SERIES (New Generation) CTT
Halco RDL6-10.5-CS-BT ProLED Select 6 Inch Downlight Retrofit 10.5W 900Lm CCT Selectable 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K Baffle Trim (87984)
SKU #: RDL6-10.5-CS-BT
In stock
Compare
SKU: RDL6-10.5-CS-BT Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
Applications: Residential Recessed Lighting
Markets: Residential
Brand: ProLED
UPC: 807154879847
Beam Angle: Flood
Beam Spread: 90
Average Life (Hrs): 50,000
CRI: 92
Dimmable: Yes
ENERGY STAR: Yes
Equiv. Watts: 100W
Finish: White
Color Temperature: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Initial Lumens: 900
Input Frequency (Hz): 60 Hz