Halco RDL6-10.5-CS-ST 10 Watts PROLED SELECT RETROFIT DOWNLIGHT SERIES (New Generation) CTT
Halco RDL6-10.5-CS-ST ProLED Select Retrofit Downlight 6 Inch 10.5W 900Lm CCT Selectable 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K Smooth Trim (87987)
SKU #: RDL6-10.5-CS-ST
In stock
Compare
SKU: RDL6-10.5-CS-ST Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Brand: ProLED
UPC: 807154879878
Average Life (Hrs): 50,000
CRI: 90
Dimmable: Yes
ENERGY STAR: Yes
Equiv. Watts: 60W
Finish: White
Color Temperature: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
Initial Lumens: 900
Input Frequency (Hz): 60 Hz