Halco SAL-150-T3-40-U PROLED SEKTOR AREA LIGHTS
Halco SAL-150-T3-40-U Sektor Area 150W Type 3 4000K 120-277V (24854)
SKU#:SAL-150-T3-40-U
In stock
Compare
SKU: SAL-150-T3-40-U Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand:Halco
UPC Code:#807154248544
Case Pack: 1
Applications: C&I / Commercial Flood & Area Lighting
Average Life (Hrs): 100,000
Brand: ProLED
CRI: 70
Color Temperature: 4000k & 5000K
DesignLights Consortium:Yes
Dimmable:Yes
ENERGY STAR:No
Equivalent Wattage:400
Finish:Textured Bronze
freight Class: 110
Input Current (Amps): 120VAC(.83A) 277VAC(.36A)