Halco SAL-150-T3-50-U PROLED SEKTOR AREA LIGHTS
Halco SAL-150-T3-50-U Sektor Area 150W Type 3 5000K 120-277V (24856)
SKU#:SAL-150-T3-50-U
In stock
Compare
SKU: SAL-150-T3-50-U Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand:Halco
UPC Code:#80715428568
Average Life (Hrs): 100,000
Beam Angle: Type 2,3,4 & 5
ENERGY STAR:No
Equivalent Wattage:400w
Finish:Textured Bronze
freight Class: 110
Initial Lumens: 21,641
Input Current (Amps): 120VAC(1.25A) 277VAC(.54A)