Halco SAL-300-T3-40-U PROLED SEKTOR AREA LIGHTS CCT
Halco SAL-300-T3-40-U Sektor Area 300W Type 3 4000K 120-277V (24866)
SKU #:SAL-300-T3-40-U
In stock
Compare
SKU: SAL-300-T3-40-U Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
 Brand:Halco
 UPC Code:#807154248667
 Case Pack: 1
 Applications: C&I / Commercial Flood & Area Lighting
 Average Life (Hrs): 100,000
 Beam Angle: Type 2,3,4 & 5
 Brand: ProLED
 CRI: 70
 CSA: NO
 Color Temperature: 4000K & 5000K
 DesignLights Consortium: Yes
 Dimmable: YES
 ENERGY STAR: NO
 Equivalent Wattage: 750W
 Finish: Textured Bronze
 Freight Class: 110
 Initial Lumens: 43,734
 Input Current (Amps): 120VAC(2.0A) 277VAC(.87A)