HALCO SFL-150-CS-U-KN 150W ProLED Select SekTor Flood Lights
Halco SFL-150-CS-U-KN Sektor Flood 150W CCT Selectable 120-277V Slipfit Knuckle Mount (24901)
SKU #:SFL-150-CS-U-KN
Compare
SKU: SFL-150-CS-U-KN Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand:Halco
UPCCode:#807154249015
Case Pack: 1
pplications:RESIDENTIAL RECESSED LIGHTING.
Average Life (Hrs): 50,000
Beam Spread: 7 x 6
Brand: ProLED
CRI: 90
ColorTemperature:2700K,3000K,3500,4000K,5000K
DesignLights Consortium: YES
Dimmable: 0-10V
ENERGY STAR: NO
Equivalent Wattage: 400W
Finish: Bronze
Freight Class: 110
Initial Lumens:18,236- 20,406
Input Frequency (Hz):60 Hz
Lens: PC TIR
Markets: C&I
Master Carton Quantity: 1
Product Category: LED FIXTURES
TITLE20 Y/N: Y
Voltage (V): 120
Warranty (Yrs9): 5
Wattage (W): 150
Kelvin Chart
Additional information
Choose option
Brand
Halco
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HALCO SFL-150-CS-U-KN 150W ProLED Select SekTor Flood Lights”