HALCO SFL-150-CS-U-TR 150W ProLED Select SekTor Flood Lights
Halco SFL-150-CS-U-TR Sektor Flood 150W CCT Selectable 120-277V Trunnion Mount (24900)
SKU #:SFL-150-CS-U-TR
Compare
SKU: SFL-150-CS-U-TR Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand:Halco
UPCCode:#807154249008
Case Pack: 1
pplications:RESIDENTIAL RECESSED LIGHTING.
Average Life (Hrs): 50,000
Beam Spread: 120
Brand: ProLED
CRI: 90
ColorTemperature:2700K,3000K,3500,4000K,5000K
DesignLights Consortium: YES
Dimmable: YES
ENERGY STAR: NO
Equivalent Wattage: 400W
Finish: Bronze
Freight Class: 110
Initial Lumens:18,236- 20,552
Input Frequency (Hz):60 Hz
Lens; POLYCARBONATE
Markets:RESIDENCIAL
Product Category: LED FIXTURES
TITLE20 Y/N: Y
Voltage (V): 120
Warranty (Yrs9): 5
Wattage (W): 10
Kelvin Chart
Additional information
Choose option
There are no reviews yet.
Be the first to review “HALCO SFL-150-CS-U-TR 150W ProLED Select SekTor Flood Lights”