HALCO SFL-200-CS-U-KN 200W ProLED Select SekTor Flood Lights
Halco SFL-200-CS-U-KN Sektor Flood 200W CCT Selectable 120-277V Slipfit Knuckle Mount (24903)
SKU #:SFL-200-CS-U-KN
In stock
Compare
SKU: SFL-200-CS-U-KN Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand:Halco
UPCCode:#807154249039
Case Pack: 1
pplications:C&I Commercial Flood & Area Lighting
Average Life (Hrs): 50,000
Beam Spread: 7×6 NEMA Flood
Brand: ProLED
CRI: 90
ColorTemperature:3000K,4000K,5000K
DesignLights Consortium: YES
Dimmable: 0-10V
ENERGY STAR: NO
Equivalent Wattage: 750W
Finish: Bronze
Freight Class: 110
Initial Lumens:25,162-28,382
Input Frequency (Hz):60 Hz
Lens: PC TIR
Master Carton Quantity: 1
Input Current (Amps): 1.66
Voltage (V): 120-277
Warranty (Yrs9): 5
Wattage (W): 200
There are no reviews yet.
Be the first to review “HALCO SFL-200-CS-U-KN 200W ProLED Select SekTor Flood Lights”