HALCO SFL-300-40-U-TR 300W ProLED Select SekTor Flood Lights
Halco SFL-300-40-U-TR Sektor Flood 300W 4000K 120-277V Trunnion Mount (24904)
SKU #:SFL-300-40-U-TR
In stock
Compare
SKU: SFL-300-40-U-TR Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand:Halco
UPC Code:#8071542449046
Average Life (Hrs): 50,000
Beam Angle: 7×6
Beam Spread: 7×6
Brand: ProLED
CRI: 90
ColorTemperature:4000K
ENERGY STAR: NO
Equivalent Wattage: 1000W
Freight Class: 110
Initial Lumens:25,162-28,382
Input Frequency (Hz):60 Hz
Lens: PC TIR
Markets: C&I, E-Commerce, Distribution
Master Carton Quantity: 1
Input Current (Amps): 1.66
There are no reviews yet.
Be the first to review “HALCO SFL-300-40-U-TR 300W ProLED Select SekTor Flood Lights”