Halco T8EM-48FR17-50BYP-LED-2PK – 17W – 2100 Lumens – 5000K (2 Pack)
SKU #: T8EM-48FR17-50BYP-LED-2PK
In stock
Compare
SKU: T8EM-48FR17-50BYP-LED-2PK Category: Tags: ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
Applications: Commercial, Healtchare, School, Residential
Average Life (Hrs): 50,000
UPC: 807154823741
Beam Spread: 160
CRI: 80
Color Temperature: 5000K
DesignLights Consortium: Yes
Dimmable: Dimmable@120V
Equivalent Wattage: 32
Initial Lumens: 2100
Input Current (Amps): 0.125A@120V/0.081A@277
Input Frequency (Hz): 50/60Hz
Master Carton Quantity: 12
Prod Code: T8EM-48FR17-50BYP-LED
Product Category: LED
Product Description: 17W 1800 lumen 4 Emergency Linear T8 LineConnect 400 Lumens EM 5000K
Product Number: 82374
Voltage (V): 120-277
Warranty (Yrs): 5
Wattage (W): 17
Kelvin Chart
Brand
Halco
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Halco T8EM-48FR17-50BYP-LED-2PK – 17W – 2100 Lumens – 5000K (2 Pack)”