Halco WKL150-850-LED 82380 LED Temporary Work Light 150W 5000K
Halco LED Temporary Work Light 150W 5000K
SKU#:WKL150-850-LED
In stock
Compare
SKU: WKL150-850-LED Categories: , , Tags: , , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
UPC Code: 807154823802
Product Number : 82380
CRI: 80
Color Temperature: 5000K
DesignLights Consortium: No
Dimmable: No
ENERGY STAR: No
Equivalent Wattage: 600 W
HTS code: 8539500010
Initial Lumens: 18000
Input Current (Amps): 1.389 A
Warranty (Yrs): 5
Wattage (W): 150
There are no reviews yet.
Be the first to review “Halco WKL150-850-LED 82380 LED Temporary Work Light 150W 5000K”