HID45-CS-EX39-LED 82366 HID LED Retrofit 45W Color Selectable 3000 4000 5000K EX Base
Halco HID LED Retrofit, 45W, Color Selectable 3000/4000/5000K E26 Base
SKU#:HID45-CS-EX39-LED
In stock
Compare
SKU: HID45-CS-EX39-LED Categories: , , Tags: , ,
Halco
Description
Product Specifications:
Brand: Halco
UPC Code: 807154823666
Product Number : 82366
Applications:  Industrial, Education, Retail, Hospitality, Outdoor
Average Life (Hrs): 50,000
Base: EX539
Beam spread: 280
Brand: ProLED
CRI: 83
Color Temperature: 3000/4000/5000
ENERGY STAR: No
Equivalent Wattage: 100W CFL, 150W MHL/HPS/HID
Finish: White
Freight Class: 110
HTS code:  8539500090
Initial Lumens: 6300/6975/6750
Inner Carton Quantity: 1
Input Current (Amps): 0.5A
Input Frequency (Hz): 60 Hz
Markets: Commercial & Industrial
Master Carton Quantity: 12
NMFC Code:  109850-03
Product Category: LED
Voltage (V): 100-277V
Warranty (Yrs): 5
Wattage (W): 45
Kelvin Chart
Brand
Halco
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “HID45-CS-EX39-LED 82366 HID LED Retrofit 45W Color Selectable 3000 4000 5000K EX Base”